Zyrtare: Ranieri e zëvendëson trajnerin e shkarkuar serb në klubin e Premierligës

  • November 14, 2018 11:00
  • Sport

Jokanovic u shkarkua dhe tani Fulhami njofton se edhe zyrtarisht e ka emëruar Ranierin në vend të tij, transmeton Express.

Fulhami është i fundit në renditjen tabelore të Premierligës pas gjashtë humbjeve radhazi, së fundmi kundër Liverpoolit 2-0 me Xherdan Shaqirin që shënoi, shkarkimi i Jokanovicit u konfirmuar sot në mëngjes.

Dhe Ranieri, i cili e fitoi Premierligën me Leicester Cityn në sezonin 2015-16, do ta zëvendësoi serbin në “Craven Cottage”.

Fulhami njoftoi se Raineri ka nënshkruar kontratë ‘shumëvjeçare’ dhe për detyrë do ta ketë ta shpëtojë klubin nga rënia prej Premierligës. /Express/

Loading...