Ky është lojtari më i mirë në Premierligë për muajin tetor

  • November 09, 2018 16:31
  • Sport

Që nga marsi 2015 kur e kishte fituar Olivier Giroud, lojtarët e Arsenalit nuk kanë marrë një çmim të tillë, transmeton Gazeta Express.

Sulmuesi i Arsenalit i ka shënuar pesë gola dhe ka bërë një asistim në tri ndeshje.

Aubameyang erdhi në janar të këtij viti nga Borussia Dortmund, dhe stinorin e tij nga fillimi për Arsenalin e ka filluar shumë mirë. /Gazeta Express/

5️⃣ goals
3️⃣ matches@Aubameyang7 is the @EASPORTSFIFA Player of the Month for October ????????#PLAwards pic.twitter.com/ei6TfChp1y
— Premier League (@premierleague) November 9, 2018

Loading...