“Kovacic më i mirë se Fabragas”

  • November 09, 2018 14:00
  • Sport

Mateo Kovacic është “klasë tjetër”, sipas Joe Cole dhe është një mesfushorë më i mirë për Chelsean së Cesc Fabregas.

“Mendoj se është një klas tjetër”, ka thënë ish ylli i Chelsea Cole për BT Sport, pasi që ai bën dallimin edhe në aspektin defensivë dhe ofensivë.;

“Ne e dimë që ai nuk shënon gola nga mesfusha por kur e shikoni nga afër e shihni se sa mirë e qarkullon topin ai”.

“Ai mund të luaj para mbrojtjes sepse e ka këtë aftësi por mund të luaj edhe në pozita më përpara. Mund të luaj në të gjitha pozitat e mesfushës por më së miri në atë qendrore”. /GazetaExpress/ 

Loading...