• Lëngu që fshin rrudhat dhe celulitin

  • July 25, 2017 08:00

  Përbërësit: Jogurti – rregullon tretjen dhe ndikon te yndyrat në trup.Boronica, dredhëza, manaferra, mjedra dhe rrush të tharë – antioksidues përplot me vitamina C, k...

 • 9 llojet e inteligjencave, ku e gjeni veten?!

  • July 25, 2017 07:01

  Inteligjenca e të folurit – përbën pjesën më të madhe të nivelit të inteligjencës standarde. Lidhet me aftësinë e fëmijës për të kuptuar domethëniet e fjalëve, dhe, ndërsa koha...

 • Birra, aleate e mirë për nxirjen e lëkurës

  • July 25, 2017 04:31

  Si ta përdorësh? Fare thjeshtë. Fillimisht duhet ta lyesh trupin me krem. Këtu nuk ka kompromise, sepse rrezet ultraviolet janë të rrezikshme për lëkurën. Dermatologët...

 • Njerëzit obezë nuk preken nga kjo sëmundje

  • July 25, 2017 01:31

  Sipas një studimi të fundit, dhjami ul rrezikun e zhvillimit të kësaj sëmundje për 18 për qind, transmeton portali arbresh.info Studiuesit thonë se kjo mund të ndodhë...

 • Uria çrregullon ciklin menstrual

  • July 25, 2017 00:31

  Në rastet më të shpeshta, kjo nuk është ndonjë shenjë për brengosje, por nuk është problem që nuk duhet kushtuar vëmendje. Vonesa e menstruacioneve për së paku gjashtë...

 • 10 ushqime kundër erës së keqe të gojës

  • July 25, 2017 00:00

  Era e keqe e gojës është një shqetësim i shpeshtë, prej të cilit, sipas ekspertëve, vuajnë një në katër persona. Ndër shkaqet kryesore nuk është vetëm duhanpirja dhe higjiena e...