• Skënderbeu në Skënderaj

  • November 15, 2018 15:31

  Në pjesën e parë të ligjëratës sime, do të ndalem tek raporti i historisë së Skënderajt me simbolikën e figurës së Skënderbeut. Ndërsa në pjesën e dytë, do të përpiqem të paraqe...

 • Njolla historike e LDK’së

  • November 15, 2018 14:00

  Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, nuk ngurroi ta cilësojë si “tradhti kombëtare” takimin e presidentit Hashim Thaçi me homologun e tij...

 • Zgjedhjet amerikane/ Rrënjosja e trampizmit

  • November 11, 2018 15:31

  Rezultatet e para të së mërkurës flasin për një pjesmarrje rekord për zgjedhje të kësaj natyre. Sipas një sondazhi të New York Times, 114 milionë votues kanë shprehur mendimin e...

 • Ballkani duhet të çmontohet dhe integrohet në BE

  • November 10, 2018 15:31

  Pse rikthehen krizat në Ballkan, madje edhe kur duket se janë fashitur ose edhe zgjidhur? Kjo pyetje e thjeshtë nuk mund të ketë përgjigje të lehtë, sepse shkaqet për riciklimin...

 • Moralizues e të papërgjegjshëm

  • November 09, 2018 10:31

  Hashim Thaçi u takua sërish të enjten mbrëma në Bruksel me Aleksandër Vuçiqin, pavarësisht kundërshtimeve dhe kritikave verbale nga opozita. Zyrtarisht të dy thanë se kishin bis...

 • Amerika e ka refuzuar Trumpizmin

  • November 09, 2018 10:31

  Askush nuk e priste seriozisht që Senati të rrokullisej, sepse demokratët duhej të mbronin 26 vende në atë dhomë, krahasuar me vetëm nëntë të mbajtura nga republikanët. Beteja e...