• Moti sot në Maqedoni

  • September 29, 2018 22:00

  Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, në pjesët perëndimore dhe jug-perëndimore pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut. Do të fryjë erë e përforcuar në drejt...

 • Moti në Kosovë gjatë fundjavës

  • September 29, 2018 22:00

  Nesër mot me vranësira dhe diell. Ndërkohë mbi rajonin tonë vazhdojnë të shtrihen fusha të presionit të lartë, e një front i ftohtë nga veriu i kontinentit pritet të kalo...

 • Një në 20 persona në botë humb jetën nga alkooli

  • September 29, 2018 22:00

  Mbi 5% e vdekjeve vjetore globale lidhen me konsumimin e tepërt të alkoolit. Janë këto të dhënat raportit të Organizatës Botërore e Shëndetësisë, e cila raporton çdo katër vjet...

 • Melanie Trump do të shkojë në një turne afrikan

  • September 29, 2018 22:00

  Zonjat e Para të Mozambikut, Namibisë dhe Sierra Leones dhanë intrevista për Zërin e Amerikës gjatë Sesionit të 73-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, ku shprehën mendime...