• Theresa May jep nesër dorëheqje

  • May 23, 2019 12:32

  Kryeministrja britanike Theresa May do të japë nesër dorëheqje, pas kryengritjes së kabinetit rreth planit të saj për Brexit, sipas mediumit britanik ‘The Times’ i cili...

 • Flet Miriam Cani për ceremonin e dasmës

  • May 23, 2019 12:00

  Alban Skënderaj dhe Miriam Cani në shumë vite bashkë, madje janë bërë dhe prindër të vogëlushes Ameli. Por me sa duket të gjithë akën një ‘merak’ që lid...

 • Koncert në Paris mban Filarmonia e Kosovës

  • May 23, 2019 09:00

  Filarmonia e Kosovës mbrëmë ka mbajtur Koncertin për Paqe në kryeqytetin francez, Paris, për nder të 20-vjetorit të çlirimit. Nën dirigjimin e Baki Jash...

 • Zgjedhjet në Bashkimin Evropian kanë filluar

  • May 23, 2019 09:00

  Janë hapur vendvotimet në Holandë për zgjedhjet e Parlamentit Europian. Kjo është pikënisja e katër ditëve të zgjedhjeve që do mbahen përgjatë gjithë s...

 • Xhirohet rënia e meteorit në Australi

  • May 23, 2019 08:00

  Pamje të rënies së meteorit u xhiruan në qiellin mbi Australi të martën mbrëma Pamjet janë publikuar në media sociale nga South Australia Police, ku kam...