Thaçi takoi homologun armen: Diskutohen çështjet me interes të përbashkët

  • October 12, 2018 08:31
  • Lajme

Presidenti Thaçi e ka falënderuar homologun e tij armen për mikpritjen dhe organizimin e Samitit të Frankofonisë, ku Kosova arriti të bëhet anëtare e asociuar e Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë.

Sipas kumtesës për media dërguar nga Zyra e Presidentit, Thaçi dhe homologu i tij armen kanë diskutuar për çështje të interesit të përbashkët ndërmjet dy shteteve dhe janë dakorduar që të vazhdojnë komunikimin e ndërsjellë edhe në të ardhmen.

Loading...