I pakënaqur me fitoren e Chelsea shprehet Maurizio Sarri

  • November 08, 2018 23:00
  • Lajme

Goli i fitores se Olivier Giroud në pjesën e dytë kundër Bates nuk e ka kënaqur menaxhirin, të cilit nuk i ka pëlqyer paraqitje e Bluve të Londrës

Maurizio Sarri ishte i pa impresionuar me paraqitjen e ngadaltë të Chelsea kundër bate pavarësisht se skuadra e tij fitoi 1-0 për të kaluar në fazën e eliminimit direkt në Europa Ligë.

Goli i parë i Olivier Giroud pas 794 minutave për klubin ishte e vetmja gjë pozitive për skuadrën nga Premier Liga.

“Ne nuk luajtëm shumë mirë.

Nuk me pëlqeu pjesa e parë sepse ne e lëvizëm topin ngadalë”, tha Sarri për gazetarët.

“Ishte shumë vështirë të jemi të rrezikshëm, por ne ishim më të mirë në 25 minutat e parë të pjesës së dytë.

Ne nuk arritëm ti menaxhojmë mirë edhe 15 minutat e fundit”.

“Gjëja më e mirë e kësaj ndeshje është rezultati.

Nuk ishte lehtë që të luajmë mirë këtu, për shkak të kushteve dhe motit”. /GazetaExpress/

Loading...