• Pesë drama nga Kosova “flasin” anglisht

  • February 09, 2019 00:31

  “Bodrumi” i Ilir Gjocajt, “Vrasja e mushkonjës” me autor Xhevdet Bajrajn, “Gishti” me autore Doruntina Bashën, “Kafeneja në udhëkryq” e Visar Krushës e “Fluturim mbi teatrin e K...

 • Apolloni boton eseistik “Mesjeta ime”

  • February 08, 2019 16:31

  Doli nga shtypi libri me ese autobiografike “Mesjeta ime” i autorit Ag Apolloni. Titulli i librit i referohet moshës së autorit, sipas konceptit biblik, dhe mjedisit në të cilin...

 • Bebe Rexha, pjesë e një filmi të animuar

  • February 08, 2019 00:31

  Këngëtarja me origjinë shqiptare do jetë dublante e një prej personazheve në film, së bashku me Kelly Clarkson, Nick Jonas, Wanda Sykes, Gabriel Iglesias, Pitbull, Wang Leehom,...

 • Jennifer Lopez, prezantuese e Oscarit

  • February 05, 2019 22:31

  Edicioni i 91-të i Academy Awards, i njohur edhe Oscars, do të mbahet të dielën e 24 shkurtit në Dolby Theater në Los Angeles. Kurse prezantuesit e parë janë lajmërua...