• Fillon xhirimi i filmit "Exile" të Visar Morinës

  • October 01, 2018 14:31

  Pas sukseseve me filmin “Babai” i cili fitoi në Festivalin e Karlovy Varyt për regjinë më të mirë, skenaristi dhe regjisori Visar Morina sjell projektin më të ri kinematografik...

 • Vdes aktori Burt Reynolds

  • September 29, 2018 22:00

  Reynolds ishte shtruar në një spital në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. 82-vjeçari mori famë në vitet ’70 me filma si “Deliverance”, “The Longest Yard” d...

 • Flaka Haliti me ekspozitë në Tiranë

  • September 29, 2018 22:00

  Ekspozita hapet me fillim nga ora 19:00 ndërsa do të qëndrojë e hapur deri më 9 nëntor. “Këtu – apo atje, është më atje”: ky titull i pavendosur i ekspozitës së Flaka Hal...

 • Maksut Vezgishi hap ekspozitë në GKK

  • September 29, 2018 22:00

  Ekspozita është kuruar nga Matilda Odobashi. Ceremonia hapëse bëhet sonte, e mërkurë, me fillim nga ora 20:00 në GKK.“Pavilioni K”, do të qëndrojë i hapur deri më...