• “Thundra” së shpejti para publikut

  • October 06, 2018 18:00

  Filmi i shkurtër “Thundra” pasqyron ditët e para të pasluftës në Kosovë, në mënyre të veçante i trajton përfituesit e luftës që pas përfundimit të luftës në emër te UÇK-se dhe n...

 • Fillon xhirimi i filmit "Exile" të Visar Morinës

  • October 01, 2018 14:31

  Pas sukseseve me filmin “Babai” i cili fitoi në Festivalin e Karlovy Varyt për regjinë më të mirë, skenaristi dhe regjisori Visar Morina sjell projektin më të ri kinematografik...

 • Vdes aktori Burt Reynolds

  • September 29, 2018 22:00

  Reynolds ishte shtruar në një spital në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. 82-vjeçari mori famë në vitet ’70 me filma si “Deliverance”, “The Longest Yard” d...

 • Flaka Haliti me ekspozitë në Tiranë

  • September 29, 2018 22:00

  Ekspozita hapet me fillim nga ora 19:00 ndërsa do të qëndrojë e hapur deri më 9 nëntor. “Këtu – apo atje, është më atje”: ky titull i pavendosur i ekspozitës së Flaka Hal...