Vala formon figurën e ngjashme me ‘ushtarin e ulur në breg’ (Foto)

  • November 09, 2018 19:30
  • Fun

Derisa Britania e Madhe po përgatitet të shënojë 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore, ndërsa do të ndërrojë të rënët për liri, Jeff Raine e ka kapur në bregdet një figurë të pazakontë.

Sipas 48-vjeçarit, formësimi nga vala është një ‘ushtar i ulur në breg’ pasi gjithçka ka të bëjë me frymën e nderimit të martirëve, transmeton Telegrafi.

“Mund t’i shihen sytë, goja dhe çdo element që e përbën një ushtar. Mirënjohje edhe nga deti” ka thënë Raine.

Formimi që u krijua në bregdet

Pamja që u fotografua nga droni, në një bregdet të Nurthumberland të Anglisë, është bërë virale, për fakti se ndodhi në një kohë kur edhe kanë nisur festimet. /Telegrafi/

Loading...