Lajme

Lajmet nga Vendi, Rajoni dhe Bota

Sport

Lajme nga futbolli, basketbolli, tenis dhe të tjera.

Reali e nis mbarë mbrojtjen e titullit të La Ligas (Video)

 • August 21, 2017 00:00
 • Telegrafi
 • Sport

Real Madridi i ka arkëtuar tri pikët e para në sezonin 2017/2018 në kampionatin spanjoll. Los Blancos fituan me rezultat 3-0 si mysafirë të Deportivo La Corunas në Estadio Riazor. Goli i parë u shënua në minutën e 20-të kur Gareth Bale reagoi më së miri në zonë dhe e dërgoi topin në rrjetë.

Magazina

Muzikë, Film, Artist, Yjet ...

Jay Z nderon Benningtonin në koncertin e tij (Video)

 • August 21, 2017 00:00
 • Telegrafi
 • Rozë

Teknologji

Celular, Tablet, VR, Auto ...
 • Nokia 9, më i madh dhe më i mirë se Nokia 8, por kushton më...

  • August 18, 2017 13:05
  • Telegrafi

  Për një kohë, ka pasur një hamendësime dhe spekulime lidhur me emrin që Nokia do të vendosë në modelin e saj të ri dhe të avancuar të telefonit. Pas lansimit zyrtar të Nokia 8 tani është përfolur një tjetër version i telefonit që pritet të quhet N...

 • Asus zbulon modelet e reja të telefonave të linjës ZenFone

  • August 18, 2017 09:03
  • Telegrafi

  Asus ka zbuluar telefonat e rinj në linjën ZenFone, duke përfshirë modelet ZenFone 4 dhe 4 Pro. Seria e re vazhdon të promovojë tiparet më të mira të fotografisë, sikurse versionet e mëparshme të ZenFone që janë bërë nga Asus. ZenFone 4 Pr...

 • Zyrtare:  Fillon shitja me paraporosi e Essential PH-1, tele...

  • August 18, 2017 08:02
  • Telegrafi

  Krijuesi i Android dhe telefonit Essential, Andy Rubin, ka bërë të ditur se telefoni i shumë-pritur i krijuar nga kompania e tij – Essential PH-1 tani është vënë në dispozicion për para-porosi nga Essential.com, BestBuy.com dhe Amazon, si dhe nga...

 • Samsung Galaxy J7 lirohet në treg, përkundër specifikave të...

  • August 17, 2017 12:35
  • Telegrafi

  Samsung Galaxy J7 i vitit 2016 përfaqëson brezin e ri të telefonave të  përballueshëm për nga çmimi nga prodhuesi i famshëm jugkorean, i cili vjen  me një pamje elegante, kornizën metalike dhe madje edhe me disa tipare të telefonave premium....